7/12
Nízkoenergetické bydlení: Nebojte se počátečních investicí!

Nízkoenergetické bydlení: Nebojte se počátečních investicí!

7. prosince 2009 v 00.00, Nové byty, Nové domy

Sponzorované odkazy

Enormní zájem o nízkoenergetické bydlení je dán především výrazně nižší spotřebou energií, ekologickým zařízením a vysokými požadavky na pohodlí a komfort. Nízkoenergetické domy jsou často označovány jako „superdomy“ nebo „třílitráky“, a to dík jejich měrné spotřebě, která sčítá 15–30 kWh/(m2a).

Typy nízkoenergetického bydlení

Nejčetnější skupinu nízkoenergetického bydlení zastupují dřevostavby a dřevěné domy, k jejichž přednostem patří ekologické, hygienické a zejména ekonomické hledisko.

K největším přednostem dřevostaveb patří jejich rychlá výstavba, která je v hrubé podobě možná již během jednoho týdne. Dřevostavba na klíč v provedení all inclusive, tedy v podobě, kdy se může nový majitel do domu ihned nastěhovat, je dokončena během tří měsíců. K největším plusům však patří extra nízké náklady na vytápění, které se pohybují podle vytápěné plochy, avšak ročně nepřesáhnou 6 000 Kč. Nízká spotřeba energií je spojena s extrémně tepelnými technickými parametry obvodových konstrukcí stavby.

S ekologickým hlediskem souvisí snížení emisí oxidu uhličitého, vytápění obstarává originálně řešený izolační systém a ventilace. Velkou výhodou v případě nízkoenergetického bydlení je i poskytovaná dotace, která činí až 250 000 Kč, což je pro nerozhodné klienty velkou motivací.

Lze ve stávajícím domě bydlet nízkoenergeticky?

Odpověď na výše položenou otázku zní, ano lze. K přeměně stávající stavby na stavbu nízkoenergetickou je zapotřebí několik zásadních úprav. Nejhlavnější z nich je důkladné zateplení domu, tedy obložení stavby tepelně izolačními panely vyrobených ze speciálních materiálů.

Další stavební úpravu vyžadují okna, kdy je nutné přeměnit stávající, klasická okna za okna nová, nejlépe se třemi vrstvami skla. Důležité je, aby mezery mezi jednotlivými skelnými tabulkami byly vyplněny inertním plynem.

K vytápění zrekonstruovaného domu je vhodné použít nejlépe solární panely, které se umisťují na střechu domu, kde vyrábějí elektřinu. Vyrobenou elektřina slouží nejen na vytápění stavby, ale také na ohřev vody.

Je samozřejmé, že počáteční investice k přeměně stávajícího bydlení na bydlení nízkoenergetické, jsou dosti výrazné, ale za nedlouho se nám penízky začnou vracet.

zdroj: http://www.atrium.cz/GALERIE-5.html

Sponzorované odkazy:

Reality Magazín

Reality Magazín

Reality Magazín je nově vzniklý projekt, který si klade za cíl mapovat český, slovenský a částečně také zahraniční trh s realitami. Sloganem našeho realitního magazínu je příznačné trojslovní spojení „domy, byty, reality“. Tyto tři slova přesně vystihují obsahovou náplň Reality Magazínu.

Chceme naše čtenáře informovat o nově vystavěných domech a bytech v celé ČR, o architektonic­kých zajímavostech současnosti i těch z dob již minulých. Zaměříme se také na profily českých realitních kanceláří a budeme pro naše čtenáře sledovat novinky v oblasti výstavby, revitalizací, zateplování a jiných.

Pevně věříme, že náš Reality Magazín vám pomůže se zorientovat na trhu s nemovitostmi, pomůže vám vybrat si tu správnou realitní kancelář a třeba vám dopomůže i k lepšímu bydlení.

Doporučujeme

Home nábytek nabízí kvalitní rohové sedací soupravy do každé domácnosti.

Hledáte nové bydlení či byt na investici? Prohlédněte si novostavby v celé ČR a vybírejte z široké nabídky bytů, domů a pozemků na prodej.

Barové židle za skvělou cenu najdete na e-shopu Hawaj.cz

Je libo 2+kk, 3+kk nebo i větší a nové byty Praha? Určitě si vyberete!

Ikdyž se již v poslední době reality Praha tolik nestaví, stále je bydlení v nich velmi výhodné.

domy, byty, reality