Šperky, hotovost, dokumenty, smlouvy, důležité listiny, doklady nebo jiné cennosti. To všechno byste určitě rádi ochránili před nezvanou návštěvou – zloději, ale i před živelnými pohromami atd. K tomu vám může sloužit trezor. Ocení ho určitě i rodiče malých dětí, kterým by se jisté věci neměly dostat do rukou.
Říkáte si, že je nesmysl mít doma trezor neboli sejf, protože takové věci patří do bank, hotelů nebo kanceláří. Hloupost! Mít doma trezor není nic zvláštního. Uvidíte, že až si ho pořídíte, budete se cítit mnohem klidněji.
Zeď, podlaha nebo nábytek?
Většina domácností bude potřebovat spíše menší nebo jen opravdu malý trezor. Ale může se stát, že budete chtít uložit a ochránit něco většího – sochy, obrazy, lovecké zbraně. Potom je vhodnější si pořídit bezpečnostní skříň.
Ať už se jedná o malý trezor nebo velkou bezpečnostní skříň, vždy je důležité zvážit místo, kam ho umístit. Malý trezor vždy nechte zabudovat. Pokud ho necháte někde ležet, zloděj ho může ukrást celý i s obsahem. Nechte ho zabudovat na místo, kde není lidem na očích. Také je důležité zvážit teplotu a vlhkost místa, na které ho chcete dát. Zabudovávat můžete do zdi nebo podlahy. Podlahové trezory představují zajímavou možnost jak ukrýt vaše cenné předměty nebo peníze. Takový trezor lze snadno zabudovat do podlahy a schovat třeba pod kobercem, čímž je ještě více nenápadný.
Trezor se ovšem může stát i naprosto nenápadnou součástí vaší domácnosti i přesto, že je každému na očích. Zkuste nábytkové trezory. Ty splynou s šatní skříní, obývací stěnou, šatníkem atd. Může být součástí šuplíku nebo ho můžou zakrývat skříňová dvířka.
Zamykat se dají klíčem, číselným kódem ale také otiskem prstu.
Moderní otevírání
Lze také pořídit trezor s velmi praktickým elektronickým otevíráním. Můžete si nastavit více uživatelů s omezeným přístupem. Elektronický zámek se dá navíc napojit na bezpečnostní službu – pokud dojde k nepovolenému vstupu aktivuje se alarm.
Úvodní obrázek: esejfy.cz