V dnešním článku jsme si připravili především pro gurmány a milovníky venkovního posezení, kteří si chtějí užít netradičním způsobem večery při grilování, ovšem ne při ledajakém grilování, jelikož si dnes přiblížíme, jak fungují kamenné lávové grily. O kamenných grilech jsme jistě již slyšeli, je vhodný pro milovníky dobrého jídla, kteří nedůvěřují klasickému roštu a chtějí si vychutnat opravdu nevšední gurmánský zážitek, jelikož pomocí kamenného lávového grilu dosáhnete úpravy, kterou nenapodobíte žádným jiným grilem či pánví.
Na tomto druhu grilu je možné upravovat takřka jakékoliv pokrmy, ať už chcete sebe či hosty poctít masem, zeleninou, mořskými plody, houby či sýry, můžete si být jisti, že rodina či hosti si velmi pochutnají a budou se těšit na další návštěvu. Přitom návod na obsluhu kamenného lávového grilu je jednoduchý, stačí pouze nahřát lávovou desku nad mírným ohněm z měkkého dřeva (např. smrkového či březového) po dobu třicet až čtyřicet pět minut a deska je připravena k přípravě pokrmů, které se pokládají přímo na ni, ovšem dobré je před začátek grilování desku potřít například špekem. Po skončení grilování je třeba nechat desku vychladnout a poté až opláchnout teplou vodou, jinak by totiž hrozilo popraskání desky. Není doporučeno na omývání desky používat saponáty.
Kamenné lávové grily jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, nejedná se o nekvalitní napodobeniny žuly či obdobného materiálu, takže je třeba se před koupí informovat, z jakého materiálu je deska opravdu vyrobena, abyste dosáhli toho správného gurmánského zážitku. Kolem kamenné desky je upevněná konstrukce, která zaručuje delší výdrž a manipulaci s grilem. Pokud vás baví příprava jídla na čerstvém vzduchu, určitě zvažte nákup kamenného lávového grilu, není to až tak velká investice, dají se sehnat kvalitní desky za přijatelnou cenu. Zkuste kontaktovat některého z českých prodejců.