Každá zahrada či dům potřebuje občas úpravy či dokonce úpravy, ovšem co se týče střechy či vysokých stromů, pravděpodobně budeme občas potřebovat pomocníka, jelikož bez žebříku se do takových výšek nedostaneme. Právě proto jsme si pro vás dnes připravili článek o hliníkových žebřících, které se staly jednoduchým a praktickým nástrojem.
Výhody hliníkových žebříků jsou oproti jejich dřevěným předchůdcům zcela zjevné. Mezi největší přednosti patří hmotnost, přičemž manipulace s dřevěnými žebříky obzvlášť větších rozměrů byla velmi náročná a někdy dokonce nebezpečná, díky nízké hmotnosti klasické zahradní hliníkové žebříky bezpečně zvládnete ovládat, aniž byste utrpěli škodu na majetku či zdraví. Například u snahy dostat se na střechu s dřevěným žebříkem nebyl problém poškodit při troše nepozornosti fasádu či dokonce rozbít okno, to se vám s lehkým hliníkovým žebříkem jen tak nepovede. Další nespornou výhodou je životnost hliníkové žebříku, při správném uskladnění vám žebřík vydrží desítky let, většina výrobců se snaží vyrábět žebříky z materiálů, které nepodléhají korozi, přesto bychom chtěli upozornit na skutečnost, že správné uskladnění vám životnost žebříku prodlouží, obzvlášť pokud jej využíváte jen zřídka.
Druhy žebříků
Ovšem kromě klasického jednoduchého žebříku, který pravděpodobně známe každý a hojně jej na zahradě využíváme, existuje mnoho dalších druhů, které jsou rozděleny především podle konstrukce, rozměrů nebo také využití. Velmi užitečné jsou žebříky vysunovací, které nejenže poskytují možnost dosáhnout do velkých výšek, ale také setří místo při uskladnění. Všichni asi budeme dále znát štafle, které jsou využívány především k malování místností, takže je využijete například i v panelákovém bytě. Další možností jsou vyklápěcí žebříky ze stropu na půdu, které jsou v poslední době také vyráběny z hliníku, opět především díky nízké hmotnosti.